NFZ

Usługi medyczne

Badanie bezdechu śródsennego

Bezdech senny (zaburzenia oddechu podczas snu) to poważny, potencjalnie zagrażający życiu zespół chorobowy. Najczęstszym typem bezdechu sennego, obejmującym około 85% przypadków, jest tak zwany obturacyjny bezdech senny (obturacyjny bezdech podczas snu – OBPS), powodowany przez powtarzające się zatrzymania przepływu powietrza w górnych drogach oddechowych (gardło lub nos), tamujące oddech pomimo wysilonej pracy płuc.


Terapia antynikotynowa - Rzucanie palenia

Gdybym miał taką wiedzę na temat palenia jaką mam teraz prawdopodobnie nigdy nie zacząłbym palić. Zwracam się też z apelem do palaczy: starajcie się rzucić palenie! A tych, którzy dopiero zaczynają sięgać po papierosy chciałbym ostrzec: moja choroba była najlepszym dowodem na to, że palenie rzeczywiście jest niebezpieczne i może zabić

(fragment wywiadu z prof.. Z Religą. Gazeta Wyborcza 09. 03. 09)


Rehabilitacja

Głównym celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia pacjenta. W trakcie współpracy wykorzystuje się różne metody terapeutyczne diagnozując i dopasowując możliwe terapie do potrzeb osoby niepełnosprawnej.


USG

Ultrasonografia, USG – zastosowanie ultradźwięków do badania i obrazowania tkanek w medycynie i weterynarii. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Charakteryzuje się dużą dokładnością: umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian (od 0,1 mm).


CARDIAMED

Rejestracja Telefoniczna

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 18.00
tel: 76 854 91 61