NFZ

Rehabilitacja

Rehabilitacja

Głównym celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia pacjenta. W trakcie współpracy wykorzystuje się różne metody terapeutyczne diagnozując i dopasowując możliwe terapie do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Fizjoterapia - to zespół naturalnych metod leczniczych, terapii wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W leczeniu wykorzystuje się różnego rodzaju bodźce począwszy od biernego ruchu, ćwiczeń fizycznych po bodźce termiczne, czy wpływ stymulacji elektrycznej.

Nadrzędnym celem fizjoterapeuty jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia pacjenta. Fizjoterapeuta pracując  z pacjentem (często nawet codziennie) stara się osiągnąć założone cele, poprzez różne metody terapeutyczne diagnozując i dopasowując możliwe terapie do potrzeb pacjenta.

Coraz  większa ilość chorób cywilizacyjnych oraz jednoczesne propagowanie sportu i rekreacji sprawiają, że wszelkiego rodzaju kontuzje, schorzenia bólowe, zaburzenia strukturalne takie jak np. skolioza czy wady postawy w mniejszym bądź większym stopniu zaczęły dotykać każdego z nas. Szukając alternatywy dla przewlekłej farmakologii, przedłużającego się biernego wypoczynku, narastającej świadomości społecznej oraz chęci aktywnego życia zawodowego i społecznego (po mimo ograniczeń ruchowych i bólowych) ostatnie dziesięciolecia zaowocowały ogromnym rozwojem rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii.

Dziś dzięki powszechnemu dostępowi do rehabilitacji, aktywnej współpracy różnych dziedzin medycyny z fizjoterapią (np. z ortopedią, neurologią, chirurgią ) jesteśmy w stanie maksymalnie ograniczyć dysfunkcje bólowe i ruchowe związane z chorobą lub nawet całkowicie wyleczyć chorobę.

OFEROWANE USŁUGI

  • Terapia schorzeń kręgosłupa
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • Dobór zaopatrzenia i sprzętu medycznego
  • Rehabilitacja pooperacyjna
  • Masaż medyczny
  • Rehabilitacja pourazowa
  • Bóle przeciążeniowe

PRZYJMUJĄCY LEKARZE:

  • Mgr Dorota Brudz – specjalista fizjoterapeuta, rehabilitacja

CARDIAMED

Rejestracja Telefoniczna

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 18.00
tel: 76 854 91 61